Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielka czwórka

Wręczono stypendia VI edycji Programu Stypendialnego Fundacji im. Bronisławy i Tadeusza Kulczyków.

W tym roku za osiągnięcia naukowe stypendium otrzymała Kinga Ciosmak, finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, zdobywczyni III miejsca w etapie diecezjalnym tejże olimpiady (średnia ocen rocznych to 4,8).

Barbara Trybowska z kolei doceniona została za sukcesy sportowe. Barbara jest szachistką, zawodniczką UKS „Orlik” w Rudniku nad Sanem, zdobywczynią między innymi XVI miejsca w Finale Mistrzostw Polski Juniorów 2018 roku oraz V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych dziewcząt do lat 18 (średnia ocen - 4,89).

Za społeczną aktywność kapituła stypendium wyróżniła natomiast Julię Pałkę. Julia jest harcerką, przyboczną 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Eldorado” w Ulanowie. Współpracowała z gazetką parafialną „Wspólnota Trójcy Świętej” oraz ze szkolną gazetką „Krecik” w Publicznym Gimnazjum w Rudniku nad Sanem (średnia ocen - 5,06).

Karolina Spieczny, która w nauce w poprzednim roku szkolnym uzyskała średnią ocen 4,75, otrzymała stypendium w kategorii pomoc socjalna.

Podczas uroczystości wręczania stypendium obecni byli między innymi ich fundatorzy, czyli Bronisława i Tadeusz Kulczykowie. Uatrakcyjnił ją występ artystyczny Patrycji Krawiec i Julii Woźniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama