Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będzie punkt widokowy

3 mln złotych będzie kosztowała rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego w Nisku.

Pieniądze w 85 proc. pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gmina dopłaci 500 tys. złotych.

- Projekt obejmie ochroną znajdujące się w parku siedliska ptaków, pielęgnację drzewostanu, w tym częściową wycinkę drzew i krzewów obumarłych, oraz wycinkę tzw. samosiejek, które kolidują z najcenniejszym starodrzewem - wyjaśnił Adrian Starzomski z Urzędu Gminy i Miasta Nisko.

Przewiduje się również nasadzenie nowych drzew, krzewów i roślin. Dodatkowo wyznaczone zostaną edukacyjno-przyrodnicze ścieżki wraz z tablicami informacyjnymi i stanowiska do obserwacji roślin, miejsc gniazdowych oraz schronień dla zwierząt, postawione ławki, kosze, stojaki na rowery, budki lęgowe, hotele dla owadów i skrzynki gniazdowe dla trzmieli.

Planowana jest też budowa punktu widokowego oraz wymiana nawierzchni żwirowej na kostkę betonową.

Park ma być zrewitalizowany do końca maja 2021 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL