Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sukces młodych wynalazców

Złoty medal dla uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Mikołaj Kuziora i Mateusz Chmiel otrzymali go w Warszawie podczas 12. edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków "IWIS 2018". W ten sposób nagrodzono ich pracę nad innowacyjnym rozwiązaniem pt. „Badania i wykonanie wzmacniacza katedralnego pracującego w trudnych warunkach akustycznych”. Opiekunem uczniów jest nauczyciel przedmiotów zawodowych Marian Chrapko.

Wystawa, którą zorganizowało Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską, odbyła się w auli głównej tej uczelni, a honorowy patronat sprawował prezydent Andrzej Duda.

Wystawa   Wystawa
Złoty medal za katedralny wzmacniacz
Archiwum RCEZ

- IWIS to największa w Polsce i trzecia co do wielkości w Europie wystawa międzynarodowa zajmująca się promowaniem osiągnięć naukowych, wynalazków i innowacji. W trakcie 12 edycji zaprezentowano rozwiązania z 25 państw, między innymi z Rumunii, Bułgarii, Kanady, Chorwacji, Indonezji, Iranu, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej, Mołdawii, Tajlandii. Polscy wynalazcy przedstawili około 190 rozwiązań z rozmaitych dziedzin nauki, co w sumie z zagranicznymi dało prawie 400, które częściowo zostały już praktycznie zastosowane w przemyśle - powiedziała Alicja Świder z RCEZ w Nisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama