Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niepodległa na ekslibrisie

Rozstrzygnięta została XXIII edycja konkursu na okolicznościowy ekslibris. Przebiegał on pod hasłem: „Niepodległa”.

Zorganizowali go wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz powiatowe starostwo. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych oraz młodzież oddziałów gimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego.

- Celem konkursu było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, budowanie więzi opartych na świadomości wspólnego dziedzictwa narodowego, pobudzanie plastycznej aktywności młodzieży oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą formą wyrażania swoich myśli i koncepcji twórczych - powiedziała Joanna Rybak z MBP w Stalowej Woli.

Jury, któremu przewodniczyła plastyk Jadwiga Kukuła, oceniło 413 prac. Wśród uczniów klas szóstych pierwsze miejsce przyznało Bartoszowi Pioteraczkowi i Julii Sadłos. Drugim nagrodziło Patryka Kruczkowskiego, dwoma trzecimi zaś - Oliwię Szewczyk i Angelikę Szwed.

Nikola Chyła wygrała natomiast konkurs w grupie uczniów z klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych. Druga była Sandra Jurek, a trzecia Monika Młynarska.

W części artystycznej konkursu, z pieśniami patriotycznymi, wystąpiła Aleksandra Nadbrzeska z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL