Nowy numer 4/2023 Archiwum

Modlitwa, nauka i radość

Dni formacyjne w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Modlitwa, nauka i radość - w tych słowach można opisać Dni Formacyjne KSM-u, które odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w Radomyślu nad Sanem.

W spotkaniu formacyjnym wzięło udział ponad 100 osób z parafii w takich miejscowościach, jak: Ostrowiec Św. (św. Jadwigi), Krzątka, Lipa, Sandomierz, Kunów, Osiek, Baćkowice, Chmielów, Ćmielów, Godziszów, Zaklików, Modliborzyce, Potok Wielki, Jeżowe oraz Nowa Dęba.

- Uczestnicy mogli poprzez spotkania pogłębić swoją wiedzę o stowarzyszeniu oraz zdobyć umiejętność efektywnego działania w KSM. Zdobytą wiedzę weryfikowali  instruktorzy diecezjalni: Damian Warchoł, Wiktoria Ciździel, Karolina Grzesik, Michał Konefał oraz Robert Dec - w niedzielne przedpołudnie podczas egzaminu. Uczestnicy mogli również zbliżyć się do Pana Boga, poprzez codzienną Mszę św., adorację czy też modlitwę różańcową. Dni Formacyjne poza zdobywaniem wiedzy dają też młodzieży możliwość zdobycia nowych znajomości, które często przeradzają się w przyjaźnie - stwierdziła Karolina Grzesik, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej KSM DS.
W piątkowe popołudnie odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne. Młodzi wzięli uwziął także w koncercie Macieja Miecznikowskiego, który odbył się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem.

Kolejne dni były przepełnione pracą i nauką, a po wielu wspólnych spotkaniach i zabawach, każdy dzień zwieńczony był wieczorną modlitwą.
- Dni Formacyjne są jedną z inicjatyw KSM-u, które cieszą się dużą popularnością. Osoby, które już wzięły w nich udział, często je wspominają i zachęcają innych do zaangażowania się w KSM-owską działalność - dodała K. Grzesik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy