GN 42/2019 Archiwum

Jubileuszowe granie

Rozegrano XXX Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej do walki stanęło 44 zawodników ze Stalowej Woli, Kielc, Leżajska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Ostrowca Świętokrzyskiego i Górna podzielonych na trzy grupy wiekowe.

8-letni Mieczysław Kruk-Kida ze Stalowej Woli w szachy gra od kilku lat. - Dziś pierwszą partię wprawdzie przegrałem, ale mam jeszcze sześć do rozegrania. To nie są moje pierwsze takie zawody, zdobywałem już puchary i medale w innych szachowych rozgrywkach - powiedział niezrażony porażką chłopiec.

Mieczysławowi towarzyszyła mama. - Syn bardzo lubi grać w szachy. Na co dzień chodzi na kółko szachowe. Na pewno pomaga mu fakt, iż ma ścisły umysł i lubi liczyć - dodała.

Mistrzostwa Stalowej Woli   Mistrzostwa Stalowej Woli
Mieczysław Kruk - Kida (w głębi) zajął drugie miejsce
Andrzej Capiga /Foto Gość

Po czterech godzin zmagań przy szachownicach wyłoniono zwycięzców, którymi zostali: Adam Słoniec z Rudnika nad Sanem, Filip Gemzik z Leżajska i Tomasz Procnal ze Stalowej Woli. W tej ostatniej kategorii Mieczysław zajął drugie miejsce.

Mistrzostwa, których organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „Victoria”, odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sędzią głównym zawodów był Dominik Sondej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama