GN 42/2019 Archiwum

Noc z coolturką

To promocja mało znanych lokalnych twórców. Postarał się o nią Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

- Właściwie jest to już czwarta "Noc z Coolturką", ale pierwsza po aż siedmioletniej przerwie. Jest to święto debiutantów. Wyszukujemy ich z całego powiatu pocztą pantoflową. Najlepiej jest z literaturą, bo sama jestem członkiem Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, stąd znam to środowisko. Zasadniczym celem spotkania jest przybliżenie debiutantów szerszej publiczności oraz pokazanie ludziom żywej sztuki - wyjaśniła Agata Linek, koordynator projektu z ramienia MDK.

Dziś na scenie kameralnej MDK zaprezentowało się czterech artystów: Agata Bednarz, fotograf, która zaprosiła na wystawę jej zdjęć pt. „Świat wokół Agaty Bednarz”, Karolina Bulicz, która pokazała swoje „Rysunki ołówkiem”, Krzysztof Karasiński, gitarzysta oraz poetka Aleksandra Grzela.

A. Grzela czytała wiersze ze swojego debiutanckiego tomiku „Lot balonem”, chociaż piesze je już od kilkunastu lat.

- Do końca nie byłam pewna, czy jestem gotowa wziąć udział w takim spotkaniu, ale ostatecznie się zdecydowałam, gdyż jest to naprawdę wartościowa impreza, podczas której spotykają się twórcy z różnych dziedzin sztuki. Jest to też przygotowanie przed właściwą promocją mojego tomiku, która planowana jest w nowym roku - powiedziała pani Aleksandra.

Spotkania "Noc z coolturką" będą odbywać się raz na kwartał.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama