Nowy numer 4/2023 Archiwum

Sandomierski most na rok 2023

- Te inwestycje muszą być wykonane, my nie obiecujemy tylko realizujemy - stwierdził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty w Sandomierzu.

Spotkanie z ministrem oraz działaczami Prawa i Sprawiedliwości odbyło się na nieczynnym wiślanym moście. Minister potwierdził, że rozpoczęły się prace nad aktualizacją decyzji środowiskowej oraz innych dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia remontu starego mostu na Wiśle i budowy Lwowskiej bis. Zmodernizowany most oraz droga mają być gotowe w 2023 roku. Minister poinformował także, że w bliskiej perspektywie jest budowa drogi ekspresowej S74 z Niska w kierunku autostrady A1 w województwie łódzkim.

Marek Kwitek poseł PiS przypomniał, że remont mostu na który czekają mieszkańcy obu stron Sandomierza a także transportowcy miał rozpocząć się kilka lat temu, jednak nie zapewniono pieniędzy na ten cel. Decyzja środowiskowa wygasła w 2012 roku i teraz wszystkie dokumenty trzeba przygotowywać od początku, co niewątpliwie opóźnia rozpoczęcie na nowo realizacji projektu.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził także Kielce, Suchedniów, Bilczę, Morawicę Chmielnik i Busko-Zdrój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy