Nowy numer 42/2019 Archiwum

Najlepsi z najlepszych

15 nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych otrzymało nagrodę starosty podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Podczas Powiatowego Dnia Nauczyciela wyróżniono również kilkudziesięciu wybitnych uczniów, studentów i młodych sportowców, w tym Damiana Beszczyńskiego, laureata XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, Wojciecha Gajdę, finalistę zawodów III stopnia XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej, Faustynę Pachacz, finalistkę XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej czy Juliana Sudoła, zdobywcę III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w brazylijskim jiu-jitsu.

Belfrem roku, w dziewiątej już edycji konkursu na najpopularniejszego nauczyciela (głosowanie internetowe), została natomiast Tamara Stadnik, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Jej podopieczni odnoszą liczne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, takich jak Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Turniej Budowlany Złota Kielnia, zdobywając tytuł laureata czy finalisty. Uczniowie cenią swoją nauczycielkę za to, iż potrafi ich zrozumieć i pomóc w razie potrzeby.

Dzień nauczyciela   Dzień nauczyciela
Nagrodę odbiera Jolanta Biłogras
Andrzej Capiga /Foto Gość

Nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres oraz starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Ryszard Andres, przy okazji nauczycielskiego święta, przypomniał iż w ciągu ostatnich lat powiat zainwestował w oświatę prawie 14 mln złotych oraz 11 mln w różnorodne programy edukacyjne.

Aby nie było aż tak słodko, łyżkę dziegciu dorzucił Janusz Zarzeczny. - Zbyt mało mamy jeszcze uczniów w naszych szkołach i zbyt niska jest oświatowa subwencja. Co roku, do szkół, musimy dopłacać około 5 mln złotych z powiatowego budżetu. Brakuje nam też nauczycieli od matematyki, informatyki i fizyki - dodał starosta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL