Nowy numer 42/2019 Archiwum

Powstaje herb diecezji

Prezentujemy kolejne propozycje herbu dla diecezji sandomierskiej.

Po przeanalizowaniu przez Komisję zgłaszanych uwag i po konsultacjach z heraldykami, do pierwszej wersji zostały naniesione poprawki w kształcie tarczy i godła.

Na błękitnym tle krzyż (tzw. Stauroteka w nawiązaniu do relikwiarza z najstarszego w Polsce sanktuarium na górze Świętego Krzyża znajdującego się na terenie diecezji). Barwa błękitu nawiązuje do barw w herbach papieża Piusa VII i papieża Jana Pawła II, którzy przyczynili się do powstania diecezji w jej obecnym kształcie.

W pierwszej wersji zmieniono kształt korony i usunięto rzeki, w drugiej - zamiast korony użyto znaku Orła Białego dla podkreślenia historycznej roli Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej. Barwa czerwieni przypomina w swym znaczeniu imię Adama i męczenników sandomierskich.

Prawidłowy tekst opisu (tzw. Blazonowanie) zostanie przedstawiony przy ostatecznej prezentacji herbu. Prosimy o zgłaszanie uwag do ukazanej obecnych propozycji herbu, który powstaje z racji uczczenia 200- lecia istnienia naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL