Nowy numer 43/2020 Archiwum

Polowanie na białego kruka

500 książek kupili mieszkańcy Stalowej Woli podczas pierwszego dnia Kiermaszu Taniej Książki.

Prawie trzy tygodniowy książkowy maraton potrwa do 27 października. Książki, niektóre za przysłowiową złotówkę, można nabywać zarówno w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przy ul. Popiełuszki jak i w jej filii przy ul. Siedlanowskiego.

- Książkowe kiermasze w obydwu placówkach MBP warto odwiedzić nie tylko jeden raz, każdego dnia bowiem dokładane są nowe pozycje, w miejsce tych zakupionych przez czytelników. Na każdym kiermaszu można „upolować” naprawdę ciekawe pozycje: od lektur szkolnych, bajek, kryminałów po arcydzieła światowej literatury czy atrakcyjne albumy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Można również przynieść książki, które już przeczytaliśmy, zalegają nam na półkach i nie wiemy co z nimi zrobić, a nie chcemy ich wyrzucać. Trafią one na następny kiermasz i do kolejnych czytelników - powiedziała Beata Życzyńska z MBP w Stalowej Woli.

Bibiloteka   Bibiloteka
Nagroda za dobre pomysły
MBP w Stalowej Woli

W sumie biblioteka, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, może wystawić na sprzedaż nawet kilka tysięcy woluminów.

To już kolejna ciekawa inicjatywa, z którą wyszła stalowowolska biblioteka. Za poprzednią, Noc Bibliotek, podczas której jej uczestnicy przenieśli się w czasy PRL-u, Miejska Bibliotek Publiczna w Stalowej woli została nagrodzona statuetką w kształcie książki. To wyróżnienie dyrektor Ewie Biały, za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najciekawsze wydarzenie realizowane w bibliotece, wręczył Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama