Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z najwyższego pułapu

Tylko Stalowa Wola i Mielec na Podkarpaciu zostały wybrane przez Agencję Rozwoju Przemysłu do realizacji programu "Fabryka".

- Program ten to narzędzie wsparcia dla średnich miast. Ma też na celu zatrzymaniu odpływu z nich wykształconych pracowników przez zaoferowanie im atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych biznesowych usług - wyjaśnił Sebastian Morawski, pełnomocnik zarządu ARP.

W ramach programu „Fabryka” w Stalowej Woli powstanie centrum biurowo-usługowe. Centrum będzie się mieścić w Mostostalu, przejętym przez Miejski Zakład Komunalny. Obecnie jedenastopiętrowy budynek, położony w centrum miasta, oferuje 5,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W podpisanym liście intencyjnym ARP zobowiązała się do przyciągania do Stalowej Woli firm, wykorzystując do tego swoje szerokie kontakty. Miasto zaś ma zadbać o kształcenie kadr zgodnie z wymogami rynku oraz zapewnić dobrą komunikację.

Mostostal   Mostostal
Podpisanie listu intencyjnego
Andrzej Capiga /Foto Gość

Zdaniem prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, kolejnym etapem w tworzeniu nowoczesnego centrum biznesu w mieście będzie zagospodarowanie sąsiadującego z Mostostalem budynku po byłym Tarnobrzeskim Przedsiębiorstwie Budowlanym oraz budowa wielopoziomowych parkingów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL