Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jest porozumienie

Na 8 godzin przed strajkiem pielęgniarki z Tarnobrzega wywalczyły podwyżki.

W wyniku porozumienia zawartego między Wiktorem Stasiakiem, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej a Haliną Sasiel-Błażejczak, przewodniczącą Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, strajkujący otrzymają podwyżkę w wysokości 850 złotych, rozłożoną na trzy transze.

- Pierwsza transza już została wpisana do podstawy wynagrodzenia. Pozostałe dwie zostaną wypłacone w 2019 i 2020 roku. Podwyżka spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy realistami. Wiemy, że w szpitalu pracują także inne grupy zawodowe - powiedziała przewodnicząca.

W sumie z podwyżki skorzysta 800 pracowników tarnobrzeskiego szpitala.

Podpis pod porozumieniem złożył także Mieczysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Wcześniej porozumienia płacowe z dyrekcją podpisały trzy inne działające w szpitalu związku zawodowe: Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia, Międzyzakładowa Komisja NSZZ Solidarność oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL