Nowy numer 15/2020 Archiwum

Okno na świat

Komunikacyjny łącznik między strefą ekonomiczną a przyszłą obwodnicą Stalowej Woli zostanie oddany do użytku już w przyszłym tygodniu.

Ułatwi on funkcjonowanie kilkudziesięciu firmom zatrudniającym prawie 20 tys. pracowników. Łącznik, który umożliwia bezkolizyjny przejazd pod torami kolejowymi i ul. Solidarności, obecnie łączy się z turbo rondem przy ul. Energetyków. Docelowo zaś z obwodnicą Stalowej Woli, której budowa rozpocznie się w marcu przyszłego roku.

Dodatkowym otwarciem się miasta na świat będzie budowa drogi ekspresowej Rzeszów - Lublin przebiegającej obok Stalowej Woli oraz lotniska w Turbi (modernizacja za pieniądze miasta i rządowe). Lotnisko, wybudowane jeszcze w latach 40. ubiegłego wieku, ma mieć charakter sportowo - biznesowy.

Jak zapowiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta, w przyszłości stalowowolska strefa ekonomiczna zostanie poszerzona o jedną trzecią, czyli o 140 hektarów, głównie z myślą o przyciągnięciu tutaj firm z branży motoryzacyjnej, elektronicznej i nowych technologii. Pozwoli to strefie rozwijać się dynamicznie co najmniej przez dekadę.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama