Nowy numer 42/2019 Archiwum

Marchewka - nos

Pierwszą Olimpiadę Pamięci zorganizowała Akademia Twórczego Rozwoju "Bystrzak" w Stalowej Woli.

Olimpiada, którą prowadziła Annę Wójcik, odbyła się 29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

- Kilkadziesiąt dzieci w wieku od 7 do 14 lat dowiedziało się, że szybkie zapamiętywanie dużej liczby informacji to bardzo przydatna umiejętność w życiu codziennym, a można to osiągnąć poprzez kojarzenie na przykład listy zakupów z częściami ciała: marchewka - nos, mleko - wąsy (powstające przy piciu mleka). Numery telefonów można kojarzyć z różnymi przedmiotami: 1 wygląda jak słomka w szklance z napojem, a 8 przypomina bałwanka - powiedział Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Olimpiada   Olimpiada
Towarzyszyły jej ciekawe eksperymenty
Tomasz Gotkowski

Uczestnicy olimpiady otrzymali trudne zadanie: musieli zapamiętać czytane przez prowadzącą słowa i numery, a następnie je zapisać. Dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Dwanaścioro wyróżniono nagrodami.

Podczas liczenia punktów trenerzy Akademii Twórczego Rozwoju” Bystrzak” pokazali między innymi, jak wykonać balonowy szaszłyk, tak aby powietrze nie uciekło z balonika, na czym polega zasysanie wody do szklanki i czy jest możliwe wrzucenie ugotowanego jajka do butelki. Nie zabrakło również eksperymentu z samozapłonem, który wzbudził najwięcej emocji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL