Nowy numer 41/2019 Archiwum

Od hakownicy do falkonetu

Piknik na nadsańskich błoniach z rycerzami, damami i pokazem husarskim. Tego jeszcze w Stalowej Woli nie było.

Słoneczna pogoda sprawiła, iż uczestniczyły w nim tłumy ludzi, nie tylko mieszkańcy hutniczego grodu. Na pikniku można było nie tylko zobaczyć barwny pokaz musztry paradnej i bojowej pikinierów z XVII wieku, ale też samemu postrzelać z łuku i nauczyć się chociażby kilku kroków dworskiego tańca. Chętnych nie brakowało.

Podczas natomiast historycznej inscenizacji, zgromadzeni na stalowowolskich błoniach na żywo przeżyli historię Maryny Mniszchównej, wojewodzianki sandomierskiej, pierwszej kobiety koronowanej na carową Rosji.

Piknik   Piknik
Pokaz musztry paradnej...
UM Stalowa Wola

W programie był także pokaz husarski, artyleryjski oraz z broni palnej: od hakownicy do falkonetu. Na zakończenie widowiska - armatni salut.

Jak to na pikniku bywa, nie zabrakło również dmuchańców, cukrowej waty i popcornu.

Piknik   Piknik
...oraz dworskiego tańca
UM Stalowa Wola

Podczas pikniku Państwowe Gospodarstwo Wodne, jeden z jego organizatorów, przedstawiło plany dotyczące inwestycji wzdłuż Sanu w Stalowej Woli.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 14 października br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL