GN 41/2019 Archiwum

Spotkanie ekumeniczne na Świętym Krzyżu

W klasztorze Ojców Oblatów Matki Bożej Niepokalanej na Świętym Krzyżu rozpoczyna się dzisiaj dwudniowe spotkanie ekumeniczne. Wieczorem odbędzie się zebranie Komisji ds. dialogu pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski i Polską Radą Ekumeniczną.

W sobotę dołączą do tego grona członkowie Rady ds. Ekumenizmu KEP oraz referenci ekumeniczni z całej Polski.

O godz. 10 w Bazylice Świętokrzyskiej odprawione zostanie nabożeństwo z modlitwą o jedność chrześcijan. Są na nie zaproszone nie tylko wspomniane wcześniej osoby lecz wszyscy, począwszy od kapłanów, osób zakonnych i wiernych świeckich diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej.

Modlitwa o jedność jest obowiązkiem każdego chrześcijanina, gdyż Chrystus oddał życie za zbawienie całej ludzkości, a w przededniu swojej śmierci modlił się, żeby wierzący w Niego żyli w miłości i jedności.

Po zakończeniu nabożeństwa będą kontynuowane obrady osób zaangażowanych bezpośrednio w ekumenizm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL