Nowy numer 42/2019 Archiwum

Historyczny panel

"Niepodległość jest w nas" to projekt, który realizuje Niżańskie Centrum Rozwoju w Nisku.

Współuczestniczą w nim cztery szkoły prowadzone przez powiat: LO im. Stefana Czarnieckiego, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół w Jeżowem, Zespół Szkół oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rudniku nad Sanem.

- Tematem przewodnim projektu jest świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypomnienie mieszkańcom powiatu wydarzeń i ludzi z tym okresem związanych - podkreślił starosta niżański Robert Bednarz.

Podczas dzisiejszej debaty przeprowadzonej w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku głos zabrali historycy i regionaliści związani z niżańską ziemią: Ryszard Żurecki, Mariusz Kowalik, Tomasz Żbik, Mieczysław Barnat i Konrad Krzyżak.

Niepodległość   Niepodległość
Licznie zgromadziła się też młodzież
Andrzej Capiga /Foto Gość

Dyskusji towarzyszyła multimedialna prezentacja pokazująca wiedzę mieszkańców powiatu na temat 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 7 października br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL