Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zainwestują w sport

Powiat niżański pozyskał pieniądze na remont sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku.

Inwestycja kosztować będzie ponad 2,4 mln złotych, z czego prawie 1,2 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

- Projekt zawiera między innymi wymianę pokrycia dachu, docieplenie ścian i elewacji budynku, wymianę nawierzchni sali gimnastycznej, stolarki okiennej i drzwiowej, płytek podłogowych, płytek ściennych, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, instalacji wodno - kanalizacyjnej, ciepłej wody i elektrycznej - wylicza starosta niżański Robert Bednarz.

Remont poprawi warunki przeprowadzania treningów i rozgrywania zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, gdyż zamontowana będzie  też sportowa siłownia.

Remont   Remont
Sala gimnastyczna przejdzie gruntowny remont
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Pozyskaliśmy pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości prawie 1,2 mln złotych. To pozwoli odnowić sportową bazę i wpłynie zapewne na jej atrakcyjność dla przyszłych uczniów - dodał Józef Sroka, członek zarządu powiatu niżańskiego.

Roboty budowlane ruszą na początku przyszłego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL