Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rekordowa obsada

W Rudniku nad Sanem odbył się XXVIII Międzynarodowy Memoriał Szachowy Jana Gietki.

Przy szachownicach w Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zasiadło 22 września 178 zawodników z Warszawy, Lwowa , Rawy Ruskiej, Pilzna, Wrocławia, Tomaszowa Lubelskiego, Wadowic, Krosna, Krakowa, Rzeszowa, Ustrzyk Dolnych, i Tomaszowa Lubelskiego. W tym utytułowany szachista, polski arcymistrz Marcin Dziuba. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 6-letni Mateusz Niedorys, zawodniczką - 7-letnia Ewa Szewczyk.

Memoriał sędziowali Eugeniusz Wroński, Bolesław Ziółkowski, Marian Bysiewicz i wnuczka Jana Gietki - Kaja Kacprzyk.

Zwycięzcami turnieju w poszczególnych kategoriach zostali: Mirosław Lewicki, Łukasz Dudzik, Hubert Zięba, Oleksandr Khayrullin i Dawid Wolak. Podczas memoriału organizatorzy, czyli Stowarzyszenie im. Jana Gietki, wręczyli 25 pucharów oraz 70 nagród, w tym wysokie nagrody pieniężne. Dodatkowo wylosowano 10 atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Memoriał   Memoriał
Modlitwa przy grobie Jana Gietki
Archiwum stowarzyszenia

Jan Gietka był założycielem i pierwszym przewodniczącym rudnickiej „Solidarności” w lat 80. ubiegłego wieku. Jego życiową pasją były jednak szachy. Utworzył więc pierwszą w historii Rudnika sekcję szachową, której przez wiele lat był trenerem i prezesem.

Memoriał tradycyjnie już rozpoczął się modlitwą przy grobie Jana Gietki, którą poprowadził ks. Wiesław Marszałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL