Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sąsiedzka integracja

Po raz piąty na osiedlu fabrycznym w Stalowej Woli odbył się Piknik Sąsiedzki.

Impreza odbyła się 21 września, dzięki wsparciu Fundacji „Tesco” oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, na placu i boisku Szkoły Katolickiej.

- W jej przygotowania włączyli się pracownicy MOPS - pracownicy socjalni, organizatorzy społeczności lokalnej, asystenci rodzin oraz rodzice dzieci uczęszczających do Klubu „Wesoła Gromadka” działającego przy MOPS w Stalowej Woli.

- Atmosfera na pikniku sprzyjała integracji, wspólnej zabawie, a przede wszystkim był to czas spędzony z dziećmi i najbliższymi sąsiadami, co z pewnością było pozytywnym rezultatem spotkania - powiedziała Ewelina Małek z MOPS w Stalowej Woli.

Piknik   Piknik
...i zawody sportowe
MOPS w Stalowej Woli

Najwięcej atrakcji czekało jednak na najmłodszych mieszkańców osiedla: była więc wata cukrowa, pokazy policyjne i strażackie. Harcerze z 4 Szczepu Harcerskiego ZHP „Feniks”w Stalowej Woli i 5 Szczepu Harcerskiego ZHP „Brzask” z Zaklikowa zorganizowali zaś ruchowe zabawy dla dzieci.

Podczas pikniku, który zorganizował MOPS w Stalowej Woli, chętni mogli także zarejestrować się jako potencjalni dawcy kostnego szpiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama