Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pamięci mieszkańców

Tablicę upamiętniającą stulecie niepodległości Polski odsłonięto wczoraj na cmentarzu parafialnym w Jastkowicach.

Uroczystość rozpoczęła się słowno-muzycznym montażem przygotowanym przez uczniów miejscowej szkoły. Potem minutą ciszy uczczono pamięć mieszkańców parafii Jastkowice, którzy w obronie ojczyzny poświęcili swoje życie i zdrowie od czasów najdawniejszych aż do teraz.

Zbigniew Markut, prezes koła obwodu Nisko - Stalowa Wola Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, zaproponował utworzenie księgi upamiętniającej znanych i nieznanych bohaterów związanych z jastkowicką ziemią.

Tablica   Tablica
Odsłonięto ją przy wejściu do cmentarnej kaplicy
Paulina Mierzwa

Ostatnim etapem uroczystości było odsłonięcie wspomnianej tablicy przy wejściu do cmentarnej kaplicy, co zrobili wójt gminy Pysznica Tadeusz Bąk oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Adam Węglarz. Złożono też kwiaty i zapalono znicze przed pomnikiem ofiar faszyzmu i komunizmu. Mszę św. w intencji mieszkańców odprawił ks. Adam Węglarz

W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jastkowicach oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL