Nowy numer 3/2021 Archiwum

Księżniczka na opak

Teatr "The M.A.S.K" z Bielska Podlaskiego wywalczył Grand Prix III Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych.

Spotkania odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Jury pod przewodnictwem Lecha Śliwonika, po obejrzeniu dziesięciu przedstawień, najlepiej oceniło spektakl „Księżniczka na opak wywrócona” według Pedro Calderona de la Barca, w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego, w wykonaniu aktorów z Bielska Podlaskiego.

Druga nagroda przypadła w udziale Teatrowi „Przedmieście” z Rzeszowa za spektakl „Kroniki podwórkowe” na podstawie scenariusza Anety Adamskiej, Pawła Sroki i Macieja Szukały, w reżyserii Anety Adamskiej, trzecia - Teatrowi „Reduta Śląska” z Chorzowa za spektakl pt.: „Tragedia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda” według scenariusza Mirosława Orzechowskiego, w reżyserii Beaty Chrei.

Spotkania teatralne   Spotkania teatralne
Jedno z przedstawień
Archiwum MDK

Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali: „Teatr 44” z Szamocina, Teatr M.D.K., czyli „Młode Dzielne Kuropatwy” z Rzeszowa oraz  Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy ze Stalowej.

- Program festiwalu cechowała różnorodność scenicznych wypowiedzi. Mogliśmy więc oglądać teatry dramatyczne, teatr dokumentalny, teatr autorski, małe formy teatralne. Artystyczna jakość i bogactwo kształtów scenicznych znalazły wsparcie i dopełnienie w zaangażowaniu twórców i wykonawców w sceniczne zadania, dzięki czemu teatr staje się płaszczyzną poważnej rozmowy o istotnych sprawach naszego życia - powiedział w uzasadnieniu Lech Śliwonik.

Spotkania teatralne   Spotkania teatralne
Humory dopisywały
Archiwum MDK

III Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne zostały znakomicie zorganizowane przez pracowników Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Dzięki troskliwej opiece nad uczestnikami, zapewnieniu dobrych warunków występu, stworzyli oni klimat sprzyjający artystycznej konfrontacji, służący byciu razem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama