Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. kan. Józef Kuśmierczyk

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 24 września 2018 r. w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim. Rozpoczną się modlitwą różańcową o 12.00, a następnie o 13.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. odprowadzenie ciała na cmentarz parafialny.

Ks. kan. Józef Kuśmierczyk urodził się 18 marca 1922 r. w Janowie Lubelskim. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w Lublinie w latach 1944-1949 Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1949 r.

Jako wikariusz pracował w parafii: Grabowiec, Mełgiew, Szczebrzeszyn oraz w Lublinie w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Posługę proboszcza pełnił w parafiach: Topólcza, Olchowiec, Trzeszczany i Branew.

Od 1997 r. jako emeryt przebywał w Janowie Lubelskim.

Został uhonorowany godnością kanonika honorowego Kapituły Katedralnej w Zamościu w 1985 r. oraz kanonika Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli w 1993 r.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL