Nowy numer 42/2019 Archiwum

Hiszpański sukces

Stalowowolski Chór "Gaude Vitae" przywiózł z tego kraju dwa medale: złoty i srebrny.

Między 11 a 16 września uczestniczył bowiem w VIII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym w Lloret de Mar i Barcelonie. Konkurował z 22 zespołami z Europy i Azji. Chórzyści zdobyli te medale w kategorii zespołów seniorskich: złoty (Pop Music) i srebrny ( Folklor).

- Nie mieliśmy wielkich oczekiwań. Jechaliśmy do Hiszpanii po naukę i nowe doświadczenia. Jeśli przywozimy coś więcej, to dla nas wielka niespodzianka i radość- skomentował ten fakt Ewa Woynarowska, dyrygent chóru.

Konkurs   Konkurs
Chórzystów wszędzie było pełno
Gaude Vitae

Bardzo wysoki poziom tego festiwalu był widoczny we wszystkich kategoriach rywalizacji, od seniorów poczynając a na dzieciach i młodzieży kończąc.

Chór „Gaude Vitae”, oprócz występów na konkursie, promował też Stalową Wolę w Hiszpanii i we Włoszech: śpiewał w katedrach i kościołach w Barcelonie, Genui czy też na głównym placu Werony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL