Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wychodźmy do wiernych i słuchajmy ich głosu

W Sandomierzu odbyło się zebranie duszpasterzy ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz kapelanów różnych środowisk.

W spotkaniu, które poprowadził ks. Marek Kumór, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii diecezjalnej, wziął udział bp Krzysztof Nitkiewicz. Chodziło głównie o zapoznanie się z bieżącą sytuacją w diecezji i ustalenie kalendarza inicjatyw duszpasterskich.

Odpowiedzialni za różne duszpasterstwa mieli okazję przedstawić ich obecny stan i metodologię pracy. Niektórzy wysunęli konkretne propozycje. Wskazano chociażby na potrzebę ściślejszego współdziałania Oazy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie z Kościołem Domowym.

Mówiono także o rozwoju ruchu Odnowy w Duchu Świętym i o dalszych perspektywach współpracy w tym zakresie pomiędzy sąsiednimi diecezjami. Poruszona została również sprawa powołań do seminarium w Sandomierzu, która nie może być obojętna dla żadnego z ruchów i stowarzyszeń, nawet jeśli posiadają własne seminaria.

Bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował obecnym za zaangażowanie i przekazał za ich pośrednictwem pozdrowienia dla wszystkich wspólnot działających na terenie diecezji. Wskazał na potrzebę lepszej koordynacji inicjatyw duszpasterskich, które powinny być zawsze wsparte modlitwą i otwarte na każdego. Punktem wyjścia ma być szukanie pożytku wiernych, co wymaga z kolei wsłuchania się w ich głos i nieżałowania im swojego czasu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL