Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dobre wieści dla Rozwadowa

Ponad 20 mln złotych będzie kosztować rewitalizacja najstarszej dzielnicy Stalowej Woli. Konkretne prace rozpoczną się już w przyszłym roku.

Odnowiony i przywrócony lokalnej społeczności będzie też zabytkowy, ale zrujnowany budynek „Sokoła”.

- Nasze dwa inwestycyjne wnioski dotyczą modernizacji i przebudowy rynku w Rozwadowie oraz remontu i rozbudowy „Sokoła”. Oba projekty opiewają na ponad 20 mln złotych, w tym dotacja zewnętrzna to prawie 12 mln złotych. Rynek zmieni się nie do poznania i przywrócona będzie jego historyczna wartość - zapewnił podczas konferencji prasowej Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Rozwadów   Rozwadów
Budynek "Sokoła". Stan obecny
Andrzej Capiga /Foto Gość

W Rozwadowie wybudowana będzie między innymi nowa droga, fontanna, uliczne zdroje oraz szerokie deptaki wzdłuż kamieniec wokół rynku. „Sokół” zaś odzyska swoją dawną świetność. W rewitalizację włączają się partnerzy miasta, czyli Miejski Dom Kultury, który w „Sokole” będzie miał swoją placówkę. Za ponad 400 tys. złotych MDK zakupi dla „Sokoła” instrumenty muzyczne, w tym dwa fortepiany oraz profesjonalna scenę. Muzeum Regionalne natomiast za 300 tys. złotych nabędzie stylizowane stragany, które będą służyły do przeprowadzania targów staroci, ekologicznej żywności oraz kiermaszów podczas Świat Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Powstanie także „rozkładana” kawiarenka. Trzeci partner miasta, Stowarzyszenie „Pomocna dłoń”, postara się o stoły, krzesła, namioty dla organizacji imprez na rynku.

Przy okazji przebudowane i zmodernizowane zostaną kolejne ulice w Rozwadowie, w tym szczególnie tak zaniedbane jak Kopernika, Poprzecznej i Kochanowskiego. To zadanie kosztować będzie 2,6 mln złotych, w tym połowa to rządowe dofinansowanie.

Rozwadów   Rozwadów
"Sokół" w ruinie
Andrzej Capiga /Foto Gość

Lucjusz Nabereżny poinformował także, iż w Rozwadowie swoją siedzibę będzie miało Przedsiębiorstwo Wód Polskich. Odnowiony, za kwotę ponad 6,5 mln złotych, będzie również rozwadowski dworzec kolejowy.

Wszystkie inwestycje powinny się zakończyć najpóźniej na początku 2021 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama