Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ruszyły prace nad dokumentem roboczym syndu

Rozpoczął się drugi etap III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Podczas najbliższego roku, dokument roboczy przygotowany przez komisje synodalne zostanie poddany analizie i dyskusji.

Są do niej zaproszone dekanalne zespoły synodalne, przedstawiciele różnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń oraz wszyscy zainteresowani życiem Kościoła. Swoje sugestie i uwagi można przesyłać pocztą elektroniczną.

8 września br., w Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach, bp Krzysztof Nitkiewicz przekazał dokument roboczy synodu diecezjalnego przedstawicielom wszystkich środowisk kościelnych i reprezentantom władz.

Głównym miejscem dyskusji nad propozycją uchwał synodalnych będą specjalnie powołane w każdym dekanacie zespoły znające lokalną sytuację, potrzeby i wyzwania. Owocem tej refleksji mają być uwagi oraz postulaty zredagowane w formie pisemnej i przekazane do sekretariatu synodu.

Do współpracy zachęcamy jednocześnie wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za Kościół i za wypełnianie przez niego zbawczej misji, jaką otrzymał od Chrystusa. Każdy zainteresowany może zapoznać się z dokumentem roboczym synodu i przesłać drogą elektroniczną własne uwagi i propozycje na adres: sekretsynodu@gmail.com. Należy to uczynić do końca maja 2019 r.

Dokument do pobrania poniżej.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL