Nowy numer 47/2019 Archiwum

Super Lodołamacz dla sandmierskiej Caritas

Sandomierska organizacja została uhonorowana statuetką za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

Nagroda została przyznana przez kapitułę konkursu regionu lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to szczególne wyróżnienie dla naszej codziennej pracy i niesienia różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym. Caritas Diecezji Sandomierskiej pragnie zgodnie ze słowami określającymi zasady konkursu promować miejsca, gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich. Pamiętajmy - przyjazna przestrzeń to przestrzeń społecznej integracji, gdzie wszyscy powinni się czuć dobrze. Otrzymane wyróżnienie jeszcze bardziej motywuje nas do nieustannej pomocy świadczonej osobom samotnym, biednym i wykluczonych społecznie oraz podejmowania nowych inicjatyw na rzecz tych osób - mówił podczas gali ks. Bogusław Pitucha.

- Wszystkie podejmowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej dzieła posiadają jeden wspólny cel, którym jest pomoc drugiemu człowiekowi. Ze względu na specyfikę potrzeb każdej osoby szczegółowe cele placówek powoływanych przez Caritas są specyficzne i uwarunkowane indywidualnymi potrzebami. Dla bezdomnych jest to znalezienie schronienia i pomoc w znalezieniu pracy, podobny cel przyświeca pomocy udzielanej samotnym matkom. Dużo uwagi poświęcamy osobom chorym, starszym czy potrzebującym, udzielając im przede wszystkim pomocy doraźnej. Pomagamy także dzieciom niepełnosprawnym, z których każde wymaga indywidualnego toku nauczania oraz rehabilitacji - poinformował ks. B. Pitucha.

Konkurs Lodołamacze jest organizowany od 13 lat przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i jest przeznaczony dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie, czyli zatrudniających osoby niepełnosprawne oraz podejmujących na ich rzecz różne inicjatywy. Nagroda jest przyznawana w wielu kategoriach oraz w kategorii specjalnej Super Lodołamacz, Lodołam Specjalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama