Nowy numer 42/2019 Archiwum

Relikwie z drzewa Krzyża Świętego dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Na prośbę kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przekazał w darze dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie cząstkę relikwii Krzyża Świętego.

Największy fragment relikwii Krzyża Świętego na polskiej ziemi, znajduje się w Sanktuarium na Łysej Górze w Diecezji Sandomierskiej, które od 1936 r. jest pod opieką Ojców Oblatów Matki Bożej (OMI).

Relikwie te dały nazwę całemu regionowi i pasmu górskiemu. W ciągu dziejów były pobierane do różnych relikwiarzy za zgodą biskupów krakowskich, a od 1818 r. biskupów sandomierskich

Zgodnie z wielowiekową tradycją, relikwie zostały podarowane Benedyktynom przez węgierskiego królewicza św. Emeryka (+1031). Według badań naukowych z 2002 r. jest to czarna sosna występująca w Jerozolimie i w całej Palestynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL