Nowy numer 3/2019 Archiwum

Borsuk hitem

Statuetka dla Huty "Stalowa Wola" z okazji 80-lecia działalności.

Prezesowi HSW SA Bernardowi Cichockiemu wręczył ją prezes kieleckich targów Andrzej Mochoń.

Podczas XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zwiedzający zobaczyli najnowocześniejszą broń artyleryjską i pancerną pochodzącą z Huty Stalowa Wola S.A.

Huta, na wspólnym stoisku z Polską Grupą Zbrojeniową, pokazała bowiem nowy bojowy pły­wający wóz piechoty „Borsuk” ze zdalnie sterowanym sys­temem wieżowym 30 mm. Wystawę obejrzał między innymi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- Z nieskrywaną dumą możemy powiedzieć, że nasza prezentacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno polskich, jak i zagranicznych gości. Hitem tegorocznych targów okazał się ponownie nowy bojowy pływający wóz piechoty Borsuk - powiedziała Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW SA.

Pamiątkowa statuetka dla huty   Kielce
Pamiątkowa statuetka dla huty
Jowita Jajdelska

Oprócz Borsuka HSW zaprezentowała także 155 mm samobieżną haubicę „Krab”, która jest uznawana za najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt artyleryjski.

- Stanowi ona podstawowy element wyposażenia dywizjonowego modułu ogniowego „Regina”, który zgodnie z umową zawartą w grudniu 2016 r. pomiędzy Hutą Stalowa Wola S.A. a Inspektoratem Uzbrojenia MON, HSW dostarcza Siłom Zbrojnym RP. Umowa jest największym w historii zamówieniem skierowanym do polskiej zbrojeniówki o wartości przekraczającej 4,5 mld zł - dodała pani rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy