Nowy numer 42/2019 Archiwum

Borsuk hitem

Statuetka dla Huty "Stalowa Wola" z okazji 80-lecia działalności.

Prezesowi HSW SA Bernardowi Cichockiemu wręczył ją prezes kieleckich targów Andrzej Mochoń.

Podczas XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zwiedzający zobaczyli najnowocześniejszą broń artyleryjską i pancerną pochodzącą z Huty Stalowa Wola S.A.

Huta, na wspólnym stoisku z Polską Grupą Zbrojeniową, pokazała bowiem nowy bojowy pły­wający wóz piechoty „Borsuk” ze zdalnie sterowanym sys­temem wieżowym 30 mm. Wystawę obejrzał między innymi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- Z nieskrywaną dumą możemy powiedzieć, że nasza prezentacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno polskich, jak i zagranicznych gości. Hitem tegorocznych targów okazał się ponownie nowy bojowy pływający wóz piechoty Borsuk - powiedziała Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW SA.

Kielce   Kielce
Pamiątkowa statuetka dla huty
Jowita Jajdelska

Oprócz Borsuka HSW zaprezentowała także 155 mm samobieżną haubicę „Krab”, która jest uznawana za najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt artyleryjski.

- Stanowi ona podstawowy element wyposażenia dywizjonowego modułu ogniowego „Regina”, który zgodnie z umową zawartą w grudniu 2016 r. pomiędzy Hutą Stalowa Wola S.A. a Inspektoratem Uzbrojenia MON, HSW dostarcza Siłom Zbrojnym RP. Umowa jest największym w historii zamówieniem skierowanym do polskiej zbrojeniówki o wartości przekraczającej 4,5 mld zł - dodała pani rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL