Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jezus zapraszający

Ponad dwumetrowej wysokości figura Chrystusa stanęła w Stalowej Woli.

Konkretnie zaś przed kościołem Trójcy Przenajświętszej (michalici). Figurę, z mosiądzu, wykonał Czesław Dźwigaj, profesor ASP w Krakowie, twórca między innych stalowowolskich pomników: premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Chrystusa Króla przy kościele św. Floriana. Figura u michalitów ma 2,2 m wysokości i stoi na dwumetrowym postumencie.

- Na pomysł umieszczenia figury Chrystusa na placu przed wejściem do świątyni wpadł jeden z naszych parafian. Jest to Jezus przyjazny i zapraszający nie tylko mieszkańców osiedla, ale też i całego miasta - wyjaśnił ks. Mieczysław Kucel, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Chrystus   Chrystus
Figurę oplata 12 sylwetek świętych i błogosławionych
Andrzej Capiga /Foto Gość

Figura Chrystusa opleciona jest postaciami 12 świętych, którzy zapisali się w historii Polski, sandomierskiej diecezji i michalickiego zgromadzenia. Są to więc: bł. ks. Bronisław Markiewicz, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, św. Maksymilian Kolbe, św. br. Albert, św. Sebastian Pelczar, bł. Wojciech Nierychlewski, bł. Władysław Błądziński, św. Stanisław Kostka, bł. Jerzy Popiełuszko, św. Jadwiga Królowa i św. Stanisław Biskup Męczennik.

- Świeci ci będą także wypraszać dla nas łaski - dodał proboszcz.

Uroczyste odsłonięcie figury przewidziane jest na 29 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL