Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niepodległa na kółkach

56 miast odwiedzi Mobilne Muzeum Multimedialne, w tym tylko dwa na Podkarpaciu - Stalową Wolę i Sanok.

W Stalowej Woli mobilne muzeum zakotwiczyło przed Miejskim Domem Kultury. Mogący pomieścić 25 osób autobus z multimedialnym zapleczem, dwa namioty (jeden z księgą pamiątkową a drugi z fotobudką) oraz ogromna gra planszowa przyciągały zwiedzających.

Wystawę 21 czerwca w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu, otworzył prezydent Andrzej Duda.

Mobilne muzeum   Mobilne muzeum
Interesująca pamiątką z wystawy
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Po dwudniowej ekspozycji w stolicy, wystawa wyruszyła w Polskę. Rozpoczęliśmy od województwa dolnośląskiego, od Świdnicy. Do końca roku odwidzimy 56 miast, w tym dwa na Podkarpaciu, czyli Stalową Wolę i Sanok. Z reguły odwiedzamy miasta powiatowe, a nawet mniejsze, po to by dotrzeć z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości jak najbliżej Polaków - powiedział Krzysztof Budziński, dyrektor Mobilnego Muzeum Multimedialnego.

Do tej pory wystawę obejrzało ponad 20 tys. osób. Niektórzy zaglądają do muzeum na kilka minut, inni zaś spędzają w nim godzinę i dłużej.

Mobilne muzeum   Mobilne muzeum
Można wpisać się do pamiątkowej księgi
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Często zwiedzający są bardzo dociekliwi i zadają pytania. Dotyczą one najczęściej„eksponatów”, których akurat nie ma na wystawie. Czasami coś podpowiadają lub toczymy z nimi ciekawe dysputy. Szczególne duże zainteresowanie budzi część wystawy, pt. „Odkrywcy i myśliciele”, która dotyczy słynnych polskich wynalazców. Jest to bowiem wiedza, której powszechnie nie posiadamy - dodał dyrektor.

Dziś wystawa czynna jest do godz. 18. Jutro - od godz. 10 do 16.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 23 września br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama