Nowy numer 42/2019 Archiwum

"Przedwiośnie" w Baranowie Sandomierskim

Cała Polska czyta "Przedwiośnie". Baranów Sandomierski także, jak co roku, włącza się w akcję Narodowego Czytania.

W tym roku baranowscy czytelnicy zbiorą się na rynku w samo południe w poniedziałek 10 września. Tutaj stanie „szklany dom”, który będzie głównym miejscem poznawania na nowo słynnej powieści Stefana Żeromskiego. Nie trzeba wcześniej się zgłaszać, wystarczy przyjść na miejsce wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania wszystkich mieszkańców: uczniów, nauczycieli, urzędników, przedsiębiorców, juniorów, rodziców i seniorów..., słowem - każdego chętnego!

- Baranów Sandomierski po raz kolejny włącza się w akcję Narodowego Czytania i bardzo cieszę się, że wielu naszych mieszkańców bierze w niej udział - mówi burmistrz Marek Mazur. - W tym roku mamy wyjątkowo trudną książkę, ale taka narodowa akcja jest dobrą okazją, by poznać ją na nowo, zastanowić się nad jej sensem. Jest też bardzo dobrym kontekstem dla obchodzonej w tym roku rocznicy odzyskania niepodległości i jednocześnie doskonałą formą uświetnienia tego jubileuszu.

MGOK przygotował także coś słodkiego. Każdy, kto weźmie udział we wspólnym czytaniu, będzie mógł skosztować przepysznej szarlotki.

Baranowska biblioteka wykorzystuje akcję do szerszej promocji czytelnictwa i organizuje kiermasz książek. Można tu będzie kupić za symboliczną złotówkę bardzo ciekawe pozycje: powieści, lektury, podręczniki, leksykony, literaturę piękną czy poradniki. Wybór będzie bardzo duży.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 10 września od godz. 12, ale można włączyć się w dowolnym momencie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL