Nowy numer 41/2019 Archiwum

Oratorium o Męczennikach Sandomierskich w TV Trwam

W sobotę, 8 września o godz. 14.00 Telewizja Trwam wyemituje pierwszą część Oratorium o Męczennikach Sandomierskich pt. „Dojrzewanie drzewa. Witraż wiernością malowany”.

Premiera oratorium, która obyła się 30 czerwca br. na zamku w Krzyżtoporze, była jednym z głównych wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej.

Pierwsza część widowiska zostanie wyemitowana w sobotę, 8 września o godz. 14.00 na antenie TV Trwam.

Libretto do oratorium napisał ks. Krzysztof Lechowicz, proboszcz parafii Strzegom. Muzykę skomponowali kompozytorzy Piotr Pałka i Hubert Kowalski, którzy także pokierowali chórem i orkiestrą złożoną z blisko 150 chórzystów, muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej oraz solistów.

Oratorium przybliża słuchaczom dzieje męczeństwa mieszkańców Sandomierza i ojców dominikanów, którzy zginęli podczas najazdu tatarów w 1260 r. Historyczna opowieść przeplatana jest utworami odnoszące się do współczesności i przypadającego jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL