Nowy numer 3/2021 Archiwum

SOS dla życia

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie w Mielcu zachęca panie do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i warsztatów edukacyjnych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz raka piersi.

Badania obejmują cytologię oraz mammografię, która wykonywana jest na najlepszym cyfrowym sprzęcie diagnostycznym. Mobilny cytomammobus jest integralną częścią referencyjnego Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu. Obok diagnostyki organizatorzy zachęcają panie do skorzystania ze specjalistycznych warsztatów, poprowadzonych przez lekarzy rodzinnych, w trakcie których będą mogły nauczyć się samokontroli w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi (zajęcia dla kobiet w wieku 50-67 lat) oraz raka szyjki macicy (dla kobiet w wieku 25-59 lat). Każda uczestniczka otrzyma bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych, a także poczęstunek.

Na udział w warsztatach obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 17/ 582 40 60. Zajęcia w małych grupach odbywają się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Natomiast badania przeprowadzane będą w cytomammobusie stojącym na placu Bartosza Głowackiego, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17. Dodatkowo będzie możliwość przebadania się w najbliższą niedzielę 9 września, podczas Dnia Działkowca.

Partnerami projektu są: Szpital Powiatowy w Kolbuszowej wraz z podległymi jednostkami POZ oraz Ogólnopolska Federacja Amazonek.

Badania i warsztaty odbywają się w ramach programu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 w ramach Działania 7.6, projekt: „Zdrowe i Aktywne Kobiety - ZAK - Profilaktyka raka piesi i raka szyjki macicy”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama