Nowy numer 42/2019 Archiwum

SOS dla życia

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie w Mielcu zachęca panie do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i warsztatów edukacyjnych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz raka piersi.

Badania obejmują cytologię oraz mammografię, która wykonywana jest na najlepszym cyfrowym sprzęcie diagnostycznym. Mobilny cytomammobus jest integralną częścią referencyjnego Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu. Obok diagnostyki organizatorzy zachęcają panie do skorzystania ze specjalistycznych warsztatów, poprowadzonych przez lekarzy rodzinnych, w trakcie których będą mogły nauczyć się samokontroli w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi (zajęcia dla kobiet w wieku 50-67 lat) oraz raka szyjki macicy (dla kobiet w wieku 25-59 lat). Każda uczestniczka otrzyma bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych, a także poczęstunek.

Na udział w warsztatach obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 17/ 582 40 60. Zajęcia w małych grupach odbywają się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Natomiast badania przeprowadzane będą w cytomammobusie stojącym na placu Bartosza Głowackiego, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17. Dodatkowo będzie możliwość przebadania się w najbliższą niedzielę 9 września, podczas Dnia Działkowca.

Partnerami projektu są: Szpital Powiatowy w Kolbuszowej wraz z podległymi jednostkami POZ oraz Ogólnopolska Federacja Amazonek.

Badania i warsztaty odbywają się w ramach programu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 w ramach Działania 7.6, projekt: „Zdrowe i Aktywne Kobiety - ZAK - Profilaktyka raka piesi i raka szyjki macicy”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL