Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niepodległa na wystawie

Mobilne Muzeum Multimedialne zawita do Stalowej Woli 10 września.

Mobilne muzeum to inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Mobilne Muzeum Multimedialne ma na celu przybliżenie wiedzy na temat historii Polski i zachęcenie Polaków do wspólnego świętowania tego szczególnego jubileuszu. Ma też wymiar edukacyjny: pomaga w dotarciu z nowoczesną opowieścią o dziejach polskiej niepodległości do szerokiego grona odbiorców, wzmacniając patriotyzm i narodową dumę - wyjaśnia Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Niepodległa   Niepodległa
...jak i dorosłych
MR w Stalowej Woli

Zwiedzający ekspozycję mogą własnoręcznie wykonać pamiątkę z wystawy, odbijając na przygotowanych kartach pieczęcie z wizerunkami pięciu orłów: piastowskiego, Jagiellonów, królów elekcyjnych, II Rzeczypospolitej i współczesnego. Pamiątką z wizyty w Mobilnym Muzeum Multimedialnym jest również zdjęcie wykonane w znajdującej się w muzeum fotobudce.

- Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. Całość podzielona została na dopełniające się strefy tematyczne, w których opowieść prowadzona jest za pomocą różnorodnych form i środków multimedialnych - dodaje pani Magdalena.

Na mobilną wystawę, która w Stalowej Woli będzie gościć 10 i 11 września, zapraszają prezydent miasta, Muzeum Regionalne oraz Miejski Dom Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL