Nowy numer 3/2021 Archiwum

Huta na salonach

Wczoraj w Kielcach rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jaka jest na nim oferty Huty "Stalowa Wola"?

- Udział w targach to dla naszej firmy przede wszystkim możliwość zaprezentowania na dużą skalę produktów huty. Tu możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które potrafią spełnić wysokie oczekiwania klientów i mają realny wpływ na modernizację polskiego wojska - wyjaśnił Bernard Cichocki, prezes Huty Stalowa Wola S.A.

Goście odwiedzający salon mogą więc zobaczyć najnowocze­śniejszą broń artyleryjską i pancerną wyprodukowaną w Hucie Stalowa Wola S.A.

- W tym roku spółka prezentuje nowy bojowy pły­wający wóz piechoty „Borsuk” ze zdalnie sterowanym sys­temem wieżowym 30 mm oraz 155 mm i samobieżną haubicę „Krab" - powiedziała Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW S.A.

Projekt pod kryptonimem „Borsuk” jest współfinansowany z funduszy pozyskanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z którym HSW S.A. zawarła umowę jako lider konsorcjum. Haubice KRAB kal. 155 mm są uznawane za najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt artyleryjski, który, zgodnie są z umową zawartą z Inspektoratem Uzbrojenia MON, HSW dostarcza dla polskiego wojska.

- Umowa jest największym w historii kraju zamówieniem skierowanym do polskiej zbrojeniówki, a jego wartość przekracza 4,5 mln złotych - dodała pani rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama