Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kościół w sieci medialnej

W Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odbyły się warsztaty zatytułowane "Promocja parafii w mediach społecznościowych". Uczestniczyła w nich młodzież i dorośli związani głównie z KSM i Oazą.

W czasie szkolenia przeprowadzanego przez księży zajmujących się środkami masowego przekazu w diecezji, skupiono się głównie na problematyce Facebooka. Uczestnicy dowiedzieli się jak w atrakcyjny sposób można dotrzeć z informacją do szerokiego grona odbiorców. Poznali także darmowe programy, które mogą to ułatwić.

- Musimy być obecni w sieci, żeby przekazywać w niej Ewangelię, dając świadectwo naszej przynależności do Chrystusa. Chodzi także o informowanie o wydarzeniach religijnych. Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, to kanały, na których jest obecny Papież Franciszek, duszpasterze i świeccy ewangelizatorzy. Wyznacza nam to konkretną drogę. W dzisiejszych czasach, kiedy na świecie w sieci swoje konta na różnych portalach mają miliony ludzi, nie mogą oni zostać bez Kościoła. Chodzi jednak o przeniesienie życia on-line do rzeczywistości, o doprowadzenie do realnego spotkania z Bogiem we wspólnocie i w sakramentach - mówił prowadzący warsztaty ks. Jarosław Raczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL