Nowy numer 47/2020 Archiwum

Już jutro Koncert Uwielbienia

Przez ponad tydzień blisko 60 młodych z całej diecezji uczestniczyło w warsztatach muzycznych, których podsumowaniem będzie Koncert Uwielbienia na sandomierskim Rynku.

- Tegoroczne warsztaty OreMuz przebiegają pod hasłem „Powołanie do świętości”, podczas których młodzi doskonalą swoje talenty muzyczne i wokalne oraz mają okazję od duchowej formacji. Każdemu z kolejnych dni towarzyszy postać konkretnego świętego, błogosławionego lub Sługi Bożego, w której staramy się odkryć ich codzienną ścieżkę do świętości. Cieszy nas to, że w tegorocznych spotkaniach muzycznych uczestniczy dużo młodych osób, którzy po raz pierwszy biorą udział w tych warsztatach. Ćwiczymy utwory w stylu gospel oraz pieśni, które będą wykonywane na Mszy św. podczas oazowego Dnia Wspólnoty oraz na wieczornym koncercie. Podczas tegorocznych rekolekcji muzycznych towarzyszą nam artyści i kompozytorzy z zespołu Gosep Rain, którzy prowadzą zajęcia z muzykami i zespołem śpiewaczym przygotowując wspólnie sobotni Koncert Uwielbienia - poinformował ks. Tomasz Zych.

Jak podkreślają młodzi OreMuz jest wydarzeniem dla każdego, kto kocha muzykę i chce nią uwielbiać Boga. Dla wielu z nich to także czas budowania wspólnoty i nawiązywania relacji. Prowadzącymi całe przedsięwzięcie są artyści Grzegorz Głuch oraz Sylwia i Jakub Piotrowscy z grupy muzycznej Gospel Rain. Opiekę duchową sprawowali ks. Tomasz Zych, ks. Michał Zasowski. Pomocą w warsztatach służyło 10 członków Diakonii Wychowawczej. - Jestem na OreMuz pierwszy raz, a na wyjazd namówiła mnie koleżanka. Gram na wiolonczeli. Podczas prób rozczytujemy nuty i staramy się wszystko połączyć w jedno. Oprócz prób w małych grupach mamy również próby połączonego kwartetu smyczkowego oraz orkiestry dętej z chórem - mówiła Julia Maziarz z Tuszowa Narodowego.

Młodzi zapraszają na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w piątek, 31 sierpnia o 19.00 na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Koncert poprzedzi oazowy Dzień Wspólnoty, który rozpocznie się o 15.00 w kościele św. Józefa w Sandomierzu. Jest to spotkanie młodych działających w Ruchu Światło Życie oraz uczestników wakacyjnych rekolekcji oazowych.

Program Oazowego Dnia Wspólnoty:

  • 14.30 – zawiązanie wspólnoty
  • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – kościół św. Józefa
  • 15.20 – godzina świadectw – kościół św. Józefa
  • 16.30 – Msza św. – kościół św. Józefa
  • 18.00 – Marsz ewangelizacyjny
  • 19.00 – Koncert Uwielbienia – Rynek Sandomierski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama