Nowy numer 42/2019 Archiwum

Elektronicznie szybciej

Sprawnie i bez większych kłopotów przebiega realizacja programu 300+ w powiecie stalowowolskim i niżańskim.

W Nisku aż 3 tys. uczących się uprawnionych jest do otrzymania darmowej wyprawki. Do Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło już 1,6 tys. wniosków, w tym 733 w formie elektronicznej, z których rozpatrzono 1,3 tys. i wypłacono około 551 tys. złotych.

- Najwięcej wniosków wpływało, nawet po 150, przez pierwsze dni lipca. Teraz zaledwie po kilka dziennie. Mamy przygotowane dwuosobowe stanowisko pracy, które obsługuje składających wnioski. Pracownicy na miejscu poprawiają błędy i pomagają wypełniać formularze - poinformowała Elżbieta Tłusty, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku.

- Dla mnie to bardzo duża pomoc. Na dwoje dzieci dostałem 600 złotych. Skorzystałam z promocji i za 200 złotych zakupiłam przybory szkolne. Zostało mi jeszcze 400 złotych, które przeznaczę na zakup podręczników - powiedziała jedna z matek, która skorzystała z darmowej wyprawki w Nisku.

Prawie 1,3 mln złotych wypłacił Urząd Miasta w Stalowej Woli rodzicom ponad 4,2 tys. uczniów uprawnionych do skorzystania z programu 300+. W gminie Stalowa Wola z tej darmowej, szkolnej wyprawki będzie mogło skorzystać około 6,5 tys. uczniów. Na razie do Wydziału Świadczeń Rodzinnych UM wpłynęło 3,6 tys. wniosków, w tym 2,5 tys. w formie elektronicznej. - Jedyny problem to zawieszający się od czasu do czasu program komputerowy. Ale jakoś sobie radzimy. Pieniądze wypłacane są bardzo szybko; obecnie realizujemy wnioski złożone po 22 sierpnia - powiedziała Mieczysława Pędlowska, naczelnik tego wydziału.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 9 września br.).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL