Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzy przestrzenie

Świat zmysłów to nowa, interaktywna wystawa, którą można już oglądać w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

- Ekspozycja przybliża fascynujący i tajemniczy świat ludzkich zmysłów, odkrywa budowę oraz tajniki działania oczu, uszu, nosa… Prezentowane modele umożliwią widzom samodzielne przeprowadzanie prostych eksperymentów i poznanie tajemnic funkcjonowania narządów słuchu, wzroku, powonienia i dotyku - wyjaśnia Magdalena Wielgocka z MR w Stalowej Woli.

Na wystawę składają się trzy przestrzenie tematyczne. - Pierwsza, nazwana „Receptory”, pozwala poznać budowę poszczególnych organów odpowiedzialnych za odbieranie bodźców. Wykonując proste eksperymenty, każdy może sprawdzić funkcjonowanie własnych zmysłów, takich jak na przykład widzenie peryferyjne, powidok czy granice słuchu. Przestrzeń druga, „Mono czy stereo”, zawiera modele pokazujące, w jaki sposób bodźce płynące do mózgu z dwóch źródeł, oczu czy uszu, zwiększają jego możliwości percepcyjne. W przestrzeni trzeciej, zatytułowanej „Iluzje”, obok popularnych iluzji optycznych, będzie można poddać się złudzeniom słuchowym, upewnić się, czy aby nie myli nas nasz zmysł dotyku, sprawdzić swój refleks i poczucie równowagi - wyjaśnił Maciej Kluza, kurator wystawy.

Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Stalowej Woli prezentowana będzie do 29 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL