"Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny" - to spektakl słowno-muzyczny, ukazujący Karola Wojtyłę, ojca św. Jana Pawła II.
Monodram to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna.
- Scenariusz, autorstwa Anny Dreli, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Sądzę, że to jest piękny tekst o rodzinie. Sam jestem ojcem i to też pomaga mi w interpretacji - powiedział Maciej Zakościelny, jeden z aktorów tego spektaklu.
Postać Karola Wojtyły seniora ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, w tym odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.
- Od wielu lat promujemy podczas koncertów wielki autorytet moralny Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców - dodał Robert Grudzień, muzyk, kompozytor a także twórca koncertów artystyczno-edukacyjnych.
Spektakl to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna, która tradycyjnie jest dziełem Roberta Grudnia, pomysłodawcy koncertu, solisty Filharmonii Lubelskiej. Partie wokalne wykonał tenor Jakub Gąska, solista Teatru Muzycznego w Lublinie.
Monodram odegrany został w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie.