Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Piękny tekst o rodzinie

"Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny" - to spektakl słowno-muzyczny, ukazujący Karola Wojtyłę, ojca św. Jana Pawła II.

Monodram to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna.

- Scenariusz, autorstwa Anny Dreli, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Sądzę, że to jest piękny tekst o rodzinie. Sam jestem ojcem i to też pomaga mi w interpretacji - powiedział Maciej Zakościelny, jeden z aktorów tego spektaklu.

Postać Karola Wojtyły seniora ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, w tym odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.

- Od wielu lat promujemy podczas koncertów wielki autorytet moralny Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców - dodał Robert Grudzień, muzyk, kompozytor a także twórca koncertów artystyczno-edukacyjnych.

Spektakl to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna, która tradycyjnie jest dziełem Roberta Grudnia, pomysłodawcy koncertu, solisty Filharmonii Lubelskiej. Partie wokalne wykonał tenor Jakub Gąska, solista Teatru Muzycznego w Lublinie.

Monodram odegrany został w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL