Nowy numer 42/2019 Archiwum

Aby pamiętali

Od 31 sierpnia do 2 września "Solidarność" będzie świętowała 30. rocznicę wybuchu strajków w Hucie "Stalowa Wola".

Związkowcy, jak zapewnił podczas konferencji prasowej Andrzej Kaczmarek, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność”, chcą przede wszystkim zainteresować tą rocznicą młode pokolenie.

Stąd, oprócz uroczystego posiedzenia Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” HSW SA i spotkania pod krzyżem przed Narzędziownią, gdzie wszystko się zaczęło, zaplanowano też wiele rodzinnych spotkań. Mówił o nich Henryk Szostak, przewodniczący hutniczej „Solidarności”.

Solidarność   Solidarność
Strajkujący opuszczają hutę. Na czele ks. Edward Frankowski
NSZZ "Solidarność"

Będzie więc, 1 września, Bieg Niepodległości i Solidarności ze startem i metą przy budynku dawnej dyrekcji huty. Wpisowe z biegu głównego na dystansie 5 km zostanie przeznaczone na leczenie osób chorych onkologicznie, o które w Stalowej Woli troszczy się Stowarzyszenie „Dobro Powraca”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej z kolei, w tym samym dniu, rozegrany zostanie Turniej Szachowy o Puchar „Solidarności”.

W niedzielę, 2 września, w bazylice pw. Matki Bożej Królowej Polski odprawiona zostanie Msza św. w intencji ojczyzny. Zaraz po niej w MBP odbędzie się rocznicowe spotkanie połączone z wręczeniem odznaczeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL