Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oddali hołd obrońcom

Modlitwą uczczono w Sandomierzu polskich żołnierzy.

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się w wojskowej części cmentarza katedralnego. Nie było oficjalnych przemówień, za to ks. Bartłomiej Krzos, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Sandomierzu, poprowadził modlitwę w intencji wszystkich poległych obrońców naszej ojczyzny.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Markiem Bronkowskim i przewodniczącym rady miasta Piotrem Chojnackim, delegacje partnerskich miast z Czech, Niemiec i Ukrainy, kombatanci, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych. Naturalnie nie mogło zabraknąć służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej, ale przede wszystkim wojskowych z sandomierskich jednostek – 3. Batalionu Radiotechnicznego oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Oddali hołd obrońcom   W uroczystości wzięli udział przedstawiciele mundurowych i władz miasta Marta Woynarowska /Foto Gość Po modlitwie delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów.

Uroczystość zakończyło odegranie na trąbce pieśni „Śpij, kolego”.

Na cmentarzu wojskowym spoczywają żołnierze polegli w latach 1915–1920 oraz w czasie II wojny światowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL