Nowy numer 41/2019 Archiwum

Demolka w parku

Dwa zabytkowe budynki ucierpiały podczas burzy, która przeszła na Charzewicami, dzielnicą Stalowej Woli.

- Gwałtowny wiatr powalił też około 40 drzew, w tym sporo pięknych jesionów. Jedno z drzew przywaliło lodownię a drugie - przechowalnię owoców w dawnych zabudowaniach dworskich - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Budynkami zajęły się odpowiednie służby, w tym powiatowy inspektor budowlany oraz konserwator zabytków. Trwa szacowanie zniszczeń.

- To że konstrukcja przechowalni owoców się zachowała, dobrze świadczy o ówczesnych budowniczych oraz użytych przez nich materiałach - dodał Marian Pędlowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Park   Park
...i lodownia
Andrzej Capiga /Foto Gość

Wkrótce więc będzie można przystąpić do prac renowacyjnych. W gorszym stanie jest jednak lodowania.

Straty w drzewostanie parku natomiast byłyby większe, gdyby nie przeprowadzone w nim wcześniej zabiegi arborystyczne i sanitarne; poddane im drzewa w większości nie uległy zniszczeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL