Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sowa mądra głowa

Kolorowa torba na książki według własnego pomysłu i samodzielnie wykonana? Takie rzeczy tylko w stalowowolskiej bibliotece!

Dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej 2 i 3 sierpnia wzięły udział w warsztatach „W tej torbie mam książki” w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”.

- Uczestnikom została zaprezentowana krótka historia książki. Omówiono tomy z epoki średniowiecza, pergaminy, kodeks, rękopisy ze zdobieniami, oprawy ksiąg, książki drzeworytowe i papier, druk Gutenberga, po epokę książek elektronicznych. Zaprezentowano czytnik e-book, audiobooki oraz czytaki dla osób niewidomych. Dzieci samodzielnie wyszukiwały cytaty, złote myśli i powiedzenia związane z czytaniem, a następnie wybrany tekst umieszczały za pomocą pisaków na płóciennych torbach. Korzystając z kolorowego filcu, flamastrów i innych materiałów przygotowanych przez bibliotekę stworzyły własne torby na książki - opowiada Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Sowa mądra głowa   Wszystkie torby zostaną zaprezentowane na zakończenie projektu Tomasz Gotkowski

Torby na książki zostaną zaprezentowane na wystawie podczas happeningu na zakończenie projektu. Za kreatywność dzieci zostały nagrodzone przez bibliotekę gadżetami oraz balonami.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”, dofinansowanego z kasy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - z Funduszu Promocji Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL