Nowy numer 41/2019 Archiwum

Następcy Picassa

Pracownia Artystyczna "Regio Ars" w Tarnobrzegu zachęca do wakacyjnej przygody z plastyką.

Zaczęła się druga tura wakacyjnych warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży.

- Dzisiaj z grupą średnią zmierzymy się z malarstwem sztalugowym, a naszym przewodnikiem będzie sam Pablo Picasso. Chcemy bowiem przybliżyć uczestnikom zajęć kierunek rozpropagowany przez niego - mówi Ewa Stec, właścicielka pracowni i jednocześnie prowadząca warsztaty, w czym pomaga jej córka Anna, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. - Zdecydowałyśmy się na kubizm, bo - po pierwsze - bardzo lubimy ten kierunek w malarstwie, a po drugie - pozwala on na artystyczne szaleństwo, które podczas wakacji jest jak najbardziej na miejscu - uśmiecha się pani Ewa. - Ponadto pozwala dzieciom realizować się - wybór przedstawienia, dobór kolorystyki jest ich indywidualną decyzją, na co na przykład zajęcia w szkole nie zawsze pozwalają, gdyż muszą być dostosowane do podstaw programowych.

Następcy Picassa   Anna Stec objaśniała i pomagała Marta Woynarowska /Foto Gość Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie zmierzyć się z kubistycznym widzeniem natury. Pojawiły się drzewa, zwierzęta, ale także baśniowi przedstawiciele świata fauny, jak np. jednorożce. Adepci malarstwa poznawali przy okazji technikę posługiwania się farbami akrylowymi.

Dzisiaj swoje spotkanie miała również grupa młodsza, czyli dzieci od 6 do 10 lat. Dla nich panie Ewa i Anna przygotowały zajęcia sensoplastyczne, które okazały się prawdziwym twórczym szałem. W ruch, zamiast pędzli, poszły ręce, gąbki, stemple, a nawet ziemniaki. Na kartonach dużych rozmiarów powstawały abstrakcje, których nie powstydziłby się sam Wassily Kandinsky.

Następcy Picassa   Przykłady malarstwa na szkle Marta Woynarowska /Foto Gość Zajęcia prowadzone przez Regio Ars obejmują cały przekrój dziedzin plastycznych - ceramikę, malarstwo na szkle, malarstwo sztalugowe, collage, tworzenie różnego rodzaju form przestrzennych. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Zapisy jeszcze trwają. - Zachęcam do sprawdzenia informacji na naszym profilu facebookowym, w których podajemy, co i kiedy będziemy robić. Chodzi o to, by dziecko trafiło na swoje ulubione zajęcia albo takie, które go zainspirują - zaznacza E. Stec.

Na zakończenie planowana jest wystawa prezentująca artystyczne dokonania uczestników warsztatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL