Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Od jutra już na szlaku

Ostatnie przygotowania do XXV Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odbyło się spotkanie poświęcone tegorocznej pielgrzymce pieszej do Częstochowy. Obok bp. Krzysztofa Nitkiewicza wzięli w nim udział: koordynator pielgrzymki i jednocześnie kierownik kolumny janowskiej - ks. Grzegorz Polak, kierownik kolumny sandomierskiej - ks. Marcin Grzyb, kierownik kolumny stalowowolskiej - ks. Dominik Bucki i ks. Mariusz Wasil - kierownik kolumny ostrowieckiej.

Przewiduje się, że w czterech kolumnach skupiających pątników z diecezji sandomierskiej wyruszy do sanktuarium jasnogórskiego około dwóch tysięcy osób. Tegoroczna pielgrzymka nawiązuje do obchodzonego jubileuszu 200-lecia utworzenia diecezji sandomierskiej. W związku z tym wydarzeniem kolumny będą niosły okolicznościowe bilbordy, natomiast tematyka głoszonych konferencji ma dotyczyć historii diecezji.

Kolumna janowska wyruszy 2 sierpnia z Janowa Lubelskiego, pozostałe grupy rozpoczną pielgrzymowanie 4 sierpnia. W tym dniu bp K. Nitkiewicz odprawi dla pielgrzymów Mszę św. w katedrze sandomierskiej o godz. 8.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL