Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa o powołania

Biskup Sandomierski wydał polecenie, aby począwszy od najbliższej niedzieli 5 sierpnia do niedzieli 2 września 2018 r. włącznie, po każdej Mszy św. niedzielnej zrobić wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówić modlitwę w intencji powołań.

Osobista odpowiedzialność za wykonanie niniejszego zarządzenia spoczywa na każdym Księdzu Proboszczu, jednak cały Kościół Sandomierski powinien modlić się, aby Bóg obdarował diecezję nowymi powołaniami do kapłaństwa.

Biskup Ordynariusz stawia pytanie: Co konkretnie robimy, aby do seminarium duchownego w Sandomierzu zgłaszali się młodzi ludzie, którzy odczuwają pragnienie służenia Bogu przy ołtarzu?

Obecnie trwa druga tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Biskup zachęca wszystkich do odmawiania wspomnianej modlitwy w intencji powołań.

Modlitwa w intencji powołań autorstwa bł. Michała Sopoćki:

„Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL